EN

ÇALIŞMA KOŞULLARI

Müşteri odaklı hizmet anlayışı ile tüm sosyal paydaşlarının beklentilerini en üst düzeyde karşılamak Şehir Işıkları Reklam olarak temel hedeflerimizdendir. Bu çerçevede; karşılıklı güven temeline dayanan uzun vadeli stratejik ortaklıklar aracılığı ile müşterilerimizi hedeflerine ulaştırmayı ilke edindik. Optimum maliyetle en iyi hizmet sunma prensibi çerçevesinde çalışma koşullarımız şu şekilde belirlenmiştir:
  • Rezervasyon
  • Görsel Denetlemesi
  • Özellikler ve Adetler
  • Baskı Ölçüleri
  • Asım ve Afiş Teslimi
  • Kampanya Fotoğrafları

Kesinleşmiş Rezervasyon

Tüm ürünler haftalık periyotlarla asılmaktadır. Rezervasyonların kesinleşmesi için yazılı veya e-posta yoluyla onaylanması gerekir.

Opsiyonlu Rezervasyon

Opsiyonlu rezervasyonlar kampanya tarihinden 2 hafta öncesine kadar onaylanmalıdır. Bu tarihe kadar onaylanmayan opsiyonlu rezervasyonlar için yer ve adet garantisi verilemez.

Rezervasyon İptali

Kampanya başlangıç tarihinden 20 gün öncesine kadar yazılı iptal talebinde bulunulduğu takdirde kampanya tutarının %25'i, kampanya başlangıç tarihine 20 günden daha az bir süre kala yapılan iptallerde kampanya tutarının %50'si, kampanya başlangıç tarihine 1 gün kala talep edilen iptallerde ise kampanya tutarının %100'ü fatura edilir.

Görsel Denetlemesi

Görsellerin, Reklam Özdenetim Kurulunca uygulanan/uygulanacak Reklam Ahlak ve İlkeleri ile Rekabet Yasasına uygun hazırlanması gerekir. Kullanılacak görsel örneklerinin kampanya tarihinden 3 gün öncesine kadar JPEG formatında satış birimlerimizle paylaşılması gerekmektedir.

Baskı Özellikleri

CLP: 135 gr Mat Kuşe.

Billboard: 115 gr Blueback kağıt.

Afiş Değiştiricili Megalight: 120 gr Fibermark Kağıt.

Sabit Megalight: Vinil baskı yapılmalıdır.

Yukarıda belirtilen standartlar dışında farklı özellikli kağıtlara basılması durumunda afiş asımlarının kırışık olması, boyalarının solması, afişlerin kısa sürede yıpranması gibi sorunlarla karşı karşıya kalınabilir. Bu tür sorunlardan Şirketimiz sorumlu değildir.

Baskı Adetleri

Billboard için toplam kampanya görselinden %10 fazla,

CLP için ise toplam kampanya görselinden %2 fazla afişin teslim edilmesi gerekir.

Megalight kampanyası 1 aydan daha uzun süreli ise afişin aylık yenilenmesi gerekir. Ayrıca meydana gelebilecek yırtılma veya olası aksaklıklar için yeni afiş talep edilebilir.

Baskı Ölçüleri

Baskı ölçüleri ile ilgili satış birimlerinden bilgi alınmalıdır. Ölçülerde herhangi bir hata veya karışıklık olmaması için baskı ölçüleri daima yazılı olarak paylaşılacaktır.

Asım Günleri

Görselleri aşağıdaki gün ve saatlerde asılmaktadır.

BillboardPazartesi 09:00 - 18:00 arası
NetworkÇarşamba 09:00 - 18:00 arası
MegalightCuma 09:00 - 18:00 arası

Afiş Teslim Günleri

Afişlerin aşağıda belirtilen gün ve saatlerde teslim edilmesi gerekir

BillboardCumartesi 12:00'ye kadar
NetworkPazartesi 12:00'ye kadar
MegalightÇarşamba 12:00'ye kadar yapılmalıdır.

Zamanında teslim edilmeyen afişler için Billboard’larda afiş başına 15,00 TL, CLP’lerde afiş başına 9,00 TL ve Megalight’larda ise afiş başına 50,00 TL ek operasyon bedeli fatura edilir.

Kampanya Fotoğrafları

Kampanya görsellerinin örnek fotoğrafları asım gününden sonraki 2 gün içerisinde

Kampanya görsellerinin tamamı ise asım gününü takip eden hafta içerisinde paylaşılmaktadır.